Българските пристанища ще станат по-европейски след като белгиец поема управлението на държавното предприятие „Пристанищна инфраструктура“(ДППИ), научи Транспортал. Със заповед от 18 октомври на министъра на транспорта Георги Гвоздейков досегашният изпълнителен директор Петър Сеферов е освободен и ще му бъде изплатено полагащото му се обезщетение. На негово място е назначен белгийският гражданин Дирк Йохан Густав Пергот, който ще изпълнява длъжността до провеждане на конкурс.
Дирк Пергот е собственик на няколко фирми, като дейността им варира от печатарска дейност до утилизиране на опасните отпадъци на големите заводи в Девня.
Това е втората смяна в ръководството на ДППИ, след като на длъжността бе назначен бившия директор Ангел Забуртов, който обаче бе освободен само два дни по-късно.
Според сайта maritime.bg Пергот в последните два месеца е бил съветник на министър Гвоздейков, а по-рано е работил като директор по снабдяването на групата Euroports.